Bu ne tezatlık?

Geçen yıl hepinizin de bildiği gibi yüz yüze eğitime ara verilmiş dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmişti. Geçen yıl okullar kapalıyken Malatya’da bin 300 temizlik personeli alındı. Ancak bu yıl yüz yüze eğitim devam ederken ve bakanlıkta her fırsatta biz okulları kapatmamakta kararlıyız mesajı verirsek bu yıl Malatya’da sadece 342 temizlik personeli alındı. Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez. VUSLAT TV ‘de katıldığı Güne Dair Programında çok çarpıcı açıklamalar yaptı. “Geçen yıl yüz yüze eğitim yokken bin 300 temizlik personeli alıyorsunuz Malatya il geneline şimdi okullar açık sadece 342 temizlik personeli İŞKUR aracılığı ile alındı” diyen Söylemez, okullarda yaşanan temizlik sorununa dikkat çekti.


“Okullarda temizlik ve güvenlik sıkıntısı devam ediyor.” diyen Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez. “Biz bununla ilgili hem bürokraside hem de siyasette görüşmelerimiz oldu. Genel merkezimiz bu konuda bakanlığa yoğun baskı yaptı. Bununla da yetinmedik hakikaten duyarsız kalınmaması adına biz basın açıklaması da yaptık bununla ilgili. Nerede bir aksaklık varsa uygun bir Üslupla birbirimizi uyarmamanız lazım sadece eleştiri üzerinden gitmememiz lazım. Yanlışları dile getirmediğiniz zaman eleştiri yapmadığınız zaman toplumun ya da bürokrasinin kim olursa olsun ya da bizlerin kendimize çeki düzen vermemiz mümkün olmuyor.” dedi.


ŞAKA GİBİ AMA GERÇEK BU!


Geçen yıl Malatya’da yüz yüze eğitim yokken bin 300 civarında temizlik personeli alındı. Şimdilerde okulla açık yüz yüze eğitim devam ediyor ancak alınan temizlik personeli sayısı 342.

“BİN 300 ‘E RAZIYDIK MAALESEF KOMİK OLACAK AMA 342 TEMİZLİK PERSONELİ İŞKUR’DAN ALINDI”


Söylemez okullarda yaşanan temizlik konusuna dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Okular temizlik personeli İŞKUR aracılığı ile TYP kapsamında alınıyor ve sorun gideriliyordu. Geçen yıl biliyorsunuz yüz yüze eğitim yoktu yüz yüze eğitim yokken bile Malatya’da bin 300 civarında TYP kapsamında İŞKUR’dan temizlik personeli alındı. Birçok arkadaşımızda biliyorsunuz yüz yüze eğitim yoktu yorulmadan okulu beklediler. Şimdi bu sene bakanlığın açıklaması çok önemli. “Yüz yüze eğitime devam etmekte kararlıyız. Okulları kapatmak gibi bir lüksümüz yok.” diyorlar. İnanın bu cümle herkesi rahatlatıyor. Ancak şunu ifade etmek istiyorum geçen yıl yüz yüze eğitim yokken bin 300 temizlik personeli alıyorsunuz Malatya il geneline. Sizce biz okulları kapatmamakta kararlıyız dendiğinde kaç personel alınması lazım yüzü yüze eğitim devam ederken biz bin 300 ‘e razıydık maalesef komik olacak ama 342 temizlik personeli İŞKUR’dan alındı”.

HABER: SİNEM HATUN DAVUT

Vuslat TV kanalını canlı izlemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir