Taneli’den denetim yapılması çağrısı

Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli kırmızı et üzerine gelen zamlar hakkında Vuslat TV’ye açıklamalarda bulundu. Taneli “Et ve Süt kurumunun oluşan fiyatlara müdahale etmesi gerek” ifadelerini kullandı.


Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli üreticinin beklentilerini şu sözlerle ifade etti.
“Devlet et fiyatlarının kaça mal olduğunu biliyor. Et ve Süt Kurumunun da bu fiyatlara müdahale etmesi gerek, devlet fiyat belirlerse satıcılar da o fiyata bağlı olmak zorunda. Bu şekilde olursa bizim mağduriyetimizi giderilir.”


GENÇLER KÖYLERDE GEÇİNEMEDİĞİ İÇİN GÖÇ EDİYOR


Köylülerin hayvancılıkta eskisi gibi kar etmediklerini ve bu yüzden zorunlu göç olduğunu belirten Mehmet Taneli ” Bu durumda mutlaka devletin köydeki insanların oradan göç etmemesi için destek vermesi gerek. Bu destek yem desteği olabilir. Yem ciddi anlamda köylüler için sıkıntı oluyor.” sözlerini kullandı.


HAYVAN PAZARLARINDA CİDDİ ANLAMDA SIKINTILARIMIZ VAR

Hayvan pazarında üreticilerin sattığı hayvanlardan zarar ettiğini vurgulayan Taneli “Üretici desteklerden yararlanamıyor, işletme tescil belgesini almak istiyor fakat maddi olarak gücü yetmiyor, bunlara da bir çözüm getirilmesi şart” ifadesini aktardı.

Vuslat TV kanalını canlı izlemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.