Samanlı’dan çok konuşulacak iddia!

“VAGON FABRİKASINDA PERSONEL ALIMIYLA ALAKALI KİRLİ BİLGİLER VAR”

VUSLAT TV Haber Müdürü Sinem Hatun Davut’un Güne Dair Programına konuk olan MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Kızılay’ın personel alımıyla ilgili kirli bilgilerin döndüğünü belirterek, “Bu yapılacak alımların ihtiyaç sıralamasına uygun yapılmasını rica ediyorum. Parti gözetmeksizin bir isim önermeden Sosyal Yardımlaşmadan sağlıklı bir listeden seçilmesini istiyoruz. Her kurumda buna dikkat edilse ülke de güven ortamı oluşur.” ifadelerine yer verdi.
Sinem Hatun Davut’un hazırlayıp sunduğu Güne Dair Programına katlan MHP İl Başkanı Mesut Samanlı Yimpaş Binası Taşeron Kilisesi ve Vagon Fabrikası hakkında özel açıklamalarda bulundu.


KİLİSENİN AÇILIŞINDAN SONRA GERÇEKLEŞEN AYİN TEPKİ YARATTI

Geçen ay Kültür ve Sanat adı altında açılan Taşeron Kilisesinde ertesi gün ayin gerçekleştiğini ve bunun Malatya’da tepkiyle karşılandığını aktaran Mesut Samanlı ” Açılışa bilinçli bir şekilde katılmadık. Çünkü bu açılışın kültür sanat etkinliği olmadığını tahmin ettik ve bu Tahminimizde de yanılmadık. Aynı hataya Yimpaş binasında da düşülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Yimpaş binası alınırken hizmet binası altında alındı fakat böyle olmadığını gördük. Ben Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan’ın altının oyulduğunu düşünüyorum, bir şekilde hatalar zincirine sürükleniyor. Bir an önce bundan dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Büyükşehir Başkanının Büyükşehir alanında çalışması gerekli ve bu alanda hizmetlerine devam etmeli ama maalesef farklı çevreler tarafından farklı alanlara itilmeye çalışıyor. Yimpaş konusunda da hassas davranıp bir an önce orayı halka arz etmeli” ifadelerini kullandı.


KIZILAY ADİL OLMALI MESAJI

Kızılay’a teknik eleman alımının yapıldığını fakat diğer alımların yapılmadığını belirten Samanlı çağrıda bulunarak “Bu yapılacak alımların ihtiyaç sıralamasına uygun yapılmasını rica ediyorum. Parti gözetmeksizin bir isim önermeden Sosyal Yardımlaşmadan sağlıklı bir listeden seçilmesini istiyoruz. Her kurumda buna dikkat edilse ülke de güven ortamı oluşur.” sözlerini paylaştı.

Vuslat TV kanalını canlı izlemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.