Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı sağlıkçılara şiddet konusuna değindi!

Sinem Davut’un hazırlayıp sunduğu Güne Dair programına katılan Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl pandemi süreci ve sağlık çalışanlarının sorunları hakkında konuştu.

Geçtiğimiz ay içerisinde Türkiye genelinde 24 sağlık çalışanının şiddete maruz kaldığını aktaran Mehmet Bingöl ” Eylül ayı içerisinde 14 olay yaşandı ve 24 sağlıkçımızda şiddete maruz kaldı. Bunların olmaması için yasal bir düzenleme, caydırıcı bir düzenleme olması gerektiğini düşünüyoruz. Tutuklamanın olmadıktan sonra bu işlerin önüne geçemeyiz. Geçtiğimiz hafta içerisinde Eğitim Araştırma Hastanesinde üç tane hemşire rehin alındı. Öldürülmek isteniyor fakat bu olayı yapan kişiler hala aramızda bulunuyor. Bu tür şiddet uygulayanların tutuklanması gerek. ifadelerini kullandı.


Şiddet Uygulayanlar Hizmetlerden Faydalanmamalı

Çeşitli yaptırımların olması gerektiğini aktaran Mehmet Bingöl “Sağlık hizmetlerinden de 6 ila 12 ay faydalanmamaları gerek, bu tür yaptırımlar diğer ülkelerde yapılıyor bizlerde de yapılması gerek. Kurumlardan yararlanamayacak. Bu tür düzenlemeler yapılırsa caydırıcılığında olacağını düşünüyoruz çünkü ben yaptım hesabına geliyor” ifadelerini kullandı.

Vuslat TV kanalını canlı izlemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.