Malatyalı Akşit’e son görev

Ankara’da koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Turizm ve Devlet Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Güldal Akşit için TBMM’de tören düzenlendi. Akşit için TBMM’deki törenin ardından Kocatepe Camisi’nde cenaze töreni yapıldı. Akşit’in cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

AK Parti kurucu üyesi Güldal Akşit, 8 Kasım’dan bu yana Koronavirüs tedavisi gördüğü İbni Sina Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Güldal Akşit için TBMM’de tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Sentop, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz, eski Meclis başkanları, milletvekilleri, siyasiler ve Akşit’in eşi ile yakınları katıldı.

Törende saygı duruşunda bulunulması ardından Güldal Akşit’in özgeçmişi okundu ve dua edildi. Tören katılanlar Güldal Akşit’in eşi Haluk Akşit ve yakınlarına taziyelerini iletti.

AK Partili Güldal Akşit için TBMM’deki törenin ardından Kocatepe Camisi’nde Cenaze Töreni düzenlendi.. Güldal Akşit’in cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.