Malatya Yeni Adliye Binasına Kavuşuyor

Yeşiltepe’de ki eski Asker Hastanesi arsasının Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın onayı ile Adalet Bakanlığı’na devrinin gerçekleştiği ve Malatya’ya yapılması planlanan yeni adliye binasıyla ilgili merak edilenleri Vuslat TV’ye anlatan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Projenin yapım aşamasının tamamlandığını ve inşaatına 2022 yılında başlanacağını ifade etti.


Son pürüzlerinde giderildiğini aktaran AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ” Projenin yapım aşaması tamamlandı. 150 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak yeni adliye binamız Malatya’nın 50 yıllık ihtiyacını karşılayabilecek” ifadelerini kullandı.


2022’de İnşaatına Başlamasını İstiyoruz


Strateji başkanlığında onay aşamasında olduğunu ve 2022 yılında inşaatına başlayacağını belirten Koca ” Milletvekillerimiz Belediye Başkanlarımız ve bizler hep beraber bu işin takipçisiyiz, inşallah uzun yıllardır ihtiyaç duyduğumuz bir projeyi hayata geçireceğiz çünkü şu an ki adliye binamız 4 ayrı yerde hizmet veriyor ve bizler bunların hepsini tek çatı altına almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Vuslat TV kanalını canlı izlemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.