Coronavirüs aşısını tamamlamayan veya aşı olmayanlar bu habere dikkat!

Malatya İl Sağlık Müdürü Profesör Doktor Recep Bentli açıklamada bulundu. Malatya’da ki coronavirüs vakalarıyla ilgili Vuslat TV’ye açıklamalarda bulunuldu. Bentli ” Yoğun bakımda ki hasta sayımızın yüzde doksanına yakını ileri yaştaki vatandaşlar ifadesini kullandı. İşte aşısını olmayanlar veya tamamlamayanlar için haberinin detayları…

Aşısını tamamlamayan veya aşı olmayanlar bu habere dikkat!

Malatya İl Sağlık Müdürü Profesör Doktor Recep Bentli, yatan hastaların çoğunun aşısız veya eksik aşılı. ” Malatya’da yatan hastalarının %10’u 65 yaş altı vatandaşımız geri kalanı ise 65 yaş üstü vatandaşlarımız. Tabii bu 65 yaş üstü vatandaşlarımızın çoğu da eksik aşılı veya tam aşısız. Günlük vefatlara baktığımızda da çoğunun eksik veya hiç aşı yaptırmayanlardan olduğunu görebiliyoruz. Biraz düşüş yaşasakta vakalarımızın çoğunluğu çocuklardan oluşuyor” ifadelerini kullandı.


Şu anda 3’ü çocuk 50 vatandaşın yoğun bakımda olduğunu aktaran Bentli “Şu anda yaklaşık 50 vatandaşımız yoğun bakımda bunlardan 3’ü ise çocuk yaşta . Yine 200 civarı hastada serviste yatıyor. Bu sayılar ise tüm il genelini kapsıyor. Bunun yüzde 80’i Malatya Eğitim Araştırma hastanesinde yatıyor.” dedi.

Vuslat TV kanalını canlı izlemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.