Çiftçilerden 160 bin ton şeker pancarı teslim alındı

Sinem Hatun Davut’un hazırlayıp sunduğu Güne Dair programına konuk olan Şeker İş Malatya Şube Başkanı Nuri Murat 6 Eylül’de başlayan ve 120 gün sürecek olan şeker pancarı alım kampanyasının detaylarını Vuslat TV’ye anlattı.


Şeker Pancarı alım kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.


Şu ana kadar çiftçilerden 160 bin ton şeker pancarı teslim aldıklarını aktaran Şeker İş Malatya Şube Başkanı Nuri Murat ” Şu ana kadar 13 bin ton şeker, 35 bin tona yakında yaş küsve 6 bin tona kadar da melaz elde ettik. Rekolte istediğimiz gibi gerçekleşirse bu sene hedeflenen yaklaşık 60 bin ton şeker 150 bin ton yaş küsve 20 bin tonda melaz hedefliyoruz. Geçen yıl fabrikamız 9 kategoride değerlendirmeye tabii tutuldu. Biz Türkiye’de 1. olduk” ifadelerine yer verdi.

İŞÇİ SORUNU DEVAM EDİYOR

Geçici işçi sorunun devam ettiğini de ifade den Şeker İş Malatya Şube Başkanı Nuri Murat ” Uzun yıllardır ülkede geçici işçi sorunu bir türlü çözülmedi. 50 bin işçi var şu an ülke genelinde ve bunlar yasa gereği yılın 10 ayı çalışıyorlar. çalışamadıkları 2 ay yüzünden bu sorun oluşuyor” şeklinde konuştu.

“ATIL HALDE Kİ ALKOL FABRİKASI İÇİN GEÇEN YIL FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI YAPTIK”

Malatya’da ki atıl halde bulunan alkol fabrikası için de bir fizibilite çalışması yaptıklarını belirten Nuri Murat ” Şu an için bir sıkıntı olmadığı için bu fabrikaya ihtiyaç duyulmuyor. Fakat ihtiyaç duyulduğu vakit bizler 2 ay içinde bu fabrikayı hazır hale getirebiliriz. Tekrar faaliyete geçmesi halinde fabrikanın çevreye bir zararının olmayacağını söyleyebiliriz” dedi.

Vuslat TV kanalını canlı izlemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.